Tynki maszynowe gipsowe


Tynki maszynowe gipsowe mają niezwykle szerokie zastosowanie. Są przeznaczone do wykańczania ścian pomieszczeń wewnętrznych oraz sufitów. Stosowane są do pokojów dziennych, gabinetów oraz sypialni. Tynk gipsowy nie nadaje się jednak do pomieszczeń takich jak łazienki, piwnice, kuchnie, ponieważ nie wykazuje właściwości paroprzepuszczalności. Do przestrzeni szczególnie narażonych na działanie wilgoci stosowany jest tynk cementowo-wapienny. Główną zaletą tynku gipsowego jest fakt, że uzyskana dzięki niemu powierzchnia jest idealnie gładka. Sprawia to, że tynk gipsowy może być gotowym wykończeniem powierzchni lub być idealnym podłożem dla prac malarskich.

W skład tynków gipsowych wchodzą:


Gips

kruszywo o odpowiednim kształcie ziaren

plastyfikatory

Gotowe tynki gipsowe, które odnaleźć można na rynku często są również wzbogacane o opóźniacze, które niekiedy bardzo się przydają. Gips jako spoiwo jest elementem, które niezwykle szybko wiąże cały tynk gipsowy. W niektórych sytuacjach wolniejsze wiązanie jest bardzo potrzebne.

Ze względu na zastosowanie konkretnego tynku gipsowego, istnieje wiele jego rodzajów, które wykazują różne właściwości.

Na rynku dostępne są tynki gipsowe:


ognioodporne

akustyczne

izolacyjne ciepłochronne

Dzięki szerokiej gamie wyboru, każdy odnajdzie odpowiedni rodzaj tynku, który spełnia jego oczekiwania.

Firma Tynkowo z Krakowa zajmuje się profesjonalną aplikacją tynków gipsowych różnego rodzaju. Pracujemy na materiałach najwyższej jakości bardzo znanych i cenionych marek, takich jak: KNAUF, NIDA, KREISEL i innych. Dzięki doświadczeniu oraz doborze najlepszych materiałów, wyróżniamy się rzetelnością i szybkością realizacji zamówień. W terminowym zakończeniu prac pomagają nam również współczesne technologie, czyli agregaty maszynowe, które pozwalają zaoszczędzić wiele czasu fachowcom. Dzięki pozytywnym właściwościom, jakie wykazują tynki gipsowe jest on materiałem niezwykle zachwalanym przez użytkowników oraz fachowców.